U aplikaciji Mau King jedno od bodovanja zove se Rejting. Da bismo pošteno odredili „odnos snaga“ među velikim brojem online igrača, odabrali smo sistem bodovanja koji se koristi u šahovskim turnirima: međunarodni ELO sistem koji pruža mogućnost da se gradi rejting igrača tokom dužeg vremenskog perioda.
Svoj Rejting svaki igrač može videti u gornjem-desnom uglu ekrana:

Računanje ELO Rejtinga u Mau King
Po završetku partije, raspodela rejtinga zavisi od prethodnog rejtinga igrača koji su učestvovali u igri. Principi su sledeći:
- Ako izgubiš od igrača sa višim rejtingom, gubiš samo malo svog rejtinga.
- Ako izgubiš od igrača s nižim rejtingom, to je veliki udarac na tvoj rejting
Primeri
Pobeda jačeg nad slabijim
- Igraju dva igrača, Sanja i Stefan
- Sanja ima 1300 (solidan rejting)
- Stefan ima 1100 (slab rejting)
- Sanja pobeđuje Stefana
Rezultat:
- Stefan gubi samo 8 rejtinga
- Sanja dobija samo 8 rejtinga
Pobeda slabijeg nad jačim
- Igraju 2 igrača
- Sanja ima 1300 (solidan rejting)
- Marko ima 1500 (mnogo jači rejting)
- Sanja pobeđuje Marka
Rezultat:
- Marko gubi čak 24 rejtinga (izgubio od znatno slabijeg)
- Sanja dobija čak 24 rejtinga
Faktor juniorskog igrača
Ako si nov u aplikaciji „Mau King“, sa manje od 20 odigranih igara, igra „pronalazi“ tvoj okvirni rejting rapidno brzo u toku prvih partija koje odigraš. To čini tako što u formulu opisanu iznad, za takve igrače unosi dodatni parametar K, koji umnožava dobitak i gubitak rejtinga. Nakon 20 igara, rejting će se stabilizovati i faktor naglog skoka biće isključen.
Faktor seniorskog igrača
Obrnuto, igrači izuzetno visokog rejtinga (rejting 2000), dobijaju usporenje. Igra ih namerno „zauzdava“, da bi napredak bio sve teži i teži. Na taj način, vešti igrači moraju sve više i više da se trude za dodatne poene rejtinga.
Mau King – ELO za 3 igrača
Za razliku od šaha, u kojem se ELO rejting uvek računa za 2 igrača (šah ne može igrati više od 2 igrača), u aplikaciji Mau King uvedena je formula za 3 igrača.
U prosečnoj igri od 3 igrača, šansa svakog igrača da pobedi je 1/3. Drugim rečima, svako će u proseku pobediti 1 od 3 partije. Da bi se matematički uklopio rast rejtinga, pobedniku u partiji od 3 igrača rejting se računa zbirno: kao da je pobedio i jednog i drugog protivnika posebno. Računa se odnos snaga pobednika s gubitnikom 1, pa s gubitnikom 2, i to se sabira. Gubitnicima se računaju negativni poeni samo u odnosu s pobednikom.